środa, 20 marca 2013

Journée officielle du macaron!


Dziś, 20 marca, we Francji obchodzone jest
Święto Makaroników.
 
Francuskie makaroniki
Źródło:internet
 
 
W 1862 roku Louis Laduree otwiera w Paryżu małą, ale luksusową piekarnię, która po kilku latach zostaje przekształcona w cukiernię. Ta w 1903 roku staje się miejscem słynnym na w całej stolicy Francji. Tłumy szturmują sklep chcąc kupić małe, okrągłe ciasteczka. Pomysł wnuka pana Laduree, aby dwa bezowe placuszki połączyć czekoladową masą, okazał się być na wagę złota.


Dziś makaroniki z Laduree są produkowane według tej samej receptury co niegdyś. Strukturą przypominają bezę bowiem zrobione są z białek, cukru pudru i mąki migdałowej. Przekładane kremem w różnych smakach. Możemy kupić białe, różowe a także zielone, czy niebieskie, o smaku lukrecji, kasztanów, karmelu, wanilii… Za najsmaczniejsze uchodzą te z nadzieniem różanym. Mała, ekskluzywna cukiernia na przestrzeni lat rozwinęła się w światowej sławy sieć, która współpracuje z największymi domami mody.

Makaroniki są dość drogim przysmakiem, bo jedno takie ciasteczko średnio kosztuje 1 euro dlatego aktualnie we Francji bardzo modne jest pieczenie ich samemu, we własnej kuchni. Niestety nie jest to takie proste, dlatego organizowane są nawet specjalne warsztaty, które cieszą się dość dużym powodzeniem.
Źródło:internet

Różne smaki makaroników
Źródło:internet

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz