czwartek, 1 sierpnia 2013

Joséphine i jej fascynujące życie :)

Skoro było już o języku codziennym i o muzyce, czas sprawdzić tym razem co ciekawego we francuskim kinie. Post ten poświęcę jednej, konkretnej komedii, obecnie bardzo popularnej we Francji, a to za sprawą serii pewnych komiksów.
 
Pierwsza część komiksu Joséphine
 
Kim jest Joséphine ?
 
Joséphine jest 30-letnią kobietą, która nie ma męża, nie ma dzieci, ale za to posiada swojego ukochanego kota. Ze względu na swoją dość nieproporcjonalną figurę (bardzo szerokie biodra i wąską talię) oraz słabość do zakupów (niekoniecznie przemyślanych) staje się obiektem zainteresowania i nierzadko niemiłych komentarzy. W nieco trudnej sytuacji życiowej wcale nie pomagają jej rodzice, a tym bardziej siostra, która potrafi pouczać ją na każdym kroku. Na szczęście Joséphine może liczyć na swoich przyjaciół - Rose i Cyril, którzy wspierają ją w trudnych chwilach i starają się tolerować jej szalone pomysły. Joséphine w życiu brakuje właściwie tylko jednego - wymarzonego mężczyzny, z którym będzie mogła spędzać upalne wieczory, romantyczne weekendy i...robić zakupy ! Tymczasem w oczekiwaniu na miłość swojego życia Joséphine lubi spędzać czas płacząc na filmach o miłości.
 
Komiks
 
Twórczynią serii komiksów o zabawnej Joséphine jest Pénélope Bagieu. Pierwszy komiks powstał już w 2008 roku, jednak na popularności zyskał dopiero niedawno ze względu na film, o tym samym tytule, który powstał na jego podstawie.
 
Części komiksów:

Joséphine, 2008r.
Même pas mal, 2009r.
Joséphine change de camp,2010r.
 
Jedna z historyjek zawarta w komiksie :
 
Joséphine n'a pas l'esprit de compétition
 

 
 
Film
Premiera filmu odbyła się 19 lipca. W rolę Joséphine wciela się Marilou Berry, znana głównie z takich filmów jak Vilaine, Popatrz na mnie (Comme une image), za które otrzymała nominacje do Cezara czy też Szczęśliwe Dni (Nos jours heureux).
 
Będąc we Francji, miałam okazję zobaczyć film Joséphine w kinie. Ogląda się go bardzo przyjemnie, a mnie samej, historia spodobała się do tego stopnia, że już na drugi dzień byłam posiadaczką pierwszej części komiksu i od tamtej pory jestem jego wielką fanką !
 
 
ZWIASTUN FILMU :
 
 
Źródło obrazków : Internet

2 komentarze:

 1. Ostatnio zaczynam się przekonywać do oglądania francuskich filmów bez napisów (o ile nie przytłacza mnie nadmiar języka potocznego). Josephine mnie zachęciła, więc myślę że prędzej czy później po nią sięgnę :) Dzięki za polecenie jej :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądanie francuskich filmów bez napisów wymaga osłuchania z językiem i nie jest niestety takie łatwe. Ja sama nie sięgam jeszcze na tym etapie po ciężkie filmy francuskie bez napisów natomiast na Josephine odważyłam się wybrać z tego względu iż jest to komedia lekka i przyjemna :) Język nie był zbyt trudny, jednak wiadomo, szybkość mówienia Francuzów, język potoczny i łączenia międzywyrazowe robią swoje :) Nie należy się jednak zniechęcać, a w przypadku Josephine zachęca dodatkowo komiks, który jest niezwykle przyjazny pod względem języka. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń