poniedziałek, 13 maja 2013

"Recto Verso" w wykonaniu ZAZ

Nowy album ZAZ
 
Dziś premiera Recto Verso - drugiego studyjnego albumu francuskiej piosenkarki ZAZ !
 
Porównywana do Edith Piaf, wokalistka o cudownym, nieco zachrypniętym głosie, swoją karierę zaczynała śpiewając w paryskich barach oraz na uliczkach Montmartre.
Dzisiaj znana całemu światu, Zaz, powraca z nowym, długo wyczekiwanym albumem.
 
Recto Verso od kilku tygodni zapowiada utwór "On ira"
 
 

 
Kim jest ZAZ ?
 
Zaz Urodziła się w Tours (środkowa Francja),
a jej prawdziwe imię i nazwisko to Isabelle Geffroy.
W 2009 roku wygrała 3 edycję konkursu Le Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, co otworzyło jej drzwi do kariery. Popularność przyniosła jej debiutancka płyta- "ZAZ"
wydana w 2010 roku.
Szybko uzyskała status złotej płyty, a utwór Je veux triumfował na listach przebojów,
wkrótce został hitem lata.
 
Osobiście posiadam ten album i wprost uwielbiam. Muzyka jest bardzo pogodna, optymistyczna, ale zawiera także bardzo nastrojowe, gitarowe utwory. No i do tego wszystkiego jeszcze piękny język francuski ! :)
 
Tak wygląda okładka:
 
Pierwsza płyta ZAZ wydana w 2010 roku
 
A tak utwór "Je veux", promujący płytę:
 
 
 
Co jej w duszy gra...
 
Muzyka wykonywana przez ZAZ to mieszanka stylów- połączenie jazzu, bluesa, muzyki francuskiej, afrykańskiej, brazylijskiej i latynoskiej, które w efekcie końcowym dają niesamowite brzmienie.
 
U Zaz najbardziej ceni się prawdziwe teksty, pełne radości, a czasem także smutku. W swoich utworach śpiewa o własnych przeżyciach, porusza problemy współczesnego świata, opisuje otaczającą ją rzeczywistość.
 
Recto Verso
 
Po przesłuchaniu albumu, muszę stwierdzić, że płyta nieco różni się od poprzedniej. Znajdujemy tutaj zarówno utwory spokojne, stonowane jak i radosne, stanowiące nawiązanie do pierwszego albumu.
 
Oczywiście wkrótce sama stanę się szczęśliwą posiadaczką płyty,
a dla tych którzy jeszcze nie wierzą, w dobrą muzykę, tworzoną przez ZAZ odsyłam do TEJ STRONY , na której możecie odsłuchać całe Recto Verso i sami ocenić najnowszy album wokalistki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz